Tarihçemiz

SANİFOAM HAKKINDA

Sanifoam, 1990 yılında İstanbul' da kuruldu. Süngerden, ortopedik yatak üreten firma, ilk yıllarda tüm üretimini ihraç etti.

Süreç içerisinde teknolojik altyapısını geliştiren Sanifoam, faaliyetlerini ihracattan sistem tedarikçiliğine kadar uzanan geniş bir yelpazede sürdürdü. 28 yılını tamamlarken otomotivden, filtrasyona, ses yalıtımından, akustik düzenlemeye, temizlik süngerinden, nonwoven üretimine kadar pek çok alanda ülkenin önde gelen üreticilerinden olan Sanifoam müşteri odaklı çözümler sunmayı prensip edinmiştir.


Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesinde yer alan 14.000 m2 kapalı alanlı ana fabrikayı Bursa'da 3.000 m2 kurulu nonwoven üretim tesisi, Eskişehir, Ankara ve Adana'da kurduğu bölgesel üretim birimleriyle destekleyen Sanifoam halen 300 kişilik istihdam yaratmaktadır. Üretim birimlerinde süngerin kesimi, form verilmesi, laminasyon, empregnasyon, non woven, ağaç işleme, geri dönüşümden mamul sünger gibi üretim süreçlerini kusursuz uygulayabilecek teknik donanıma sahip olan Sanifoam'ın altyapı dışında en büyük güvencesi tecrübeli ve dinamik kadrosudur..

Vizyonumuz

20 yılı aşkın süredir varlığını sürdüren Sanifoam' un temel vizyonu çalışanlarına daima güven duymasıdır. Yıllar içinde makina parkımızı geliştirirken insanlarımızı geliştirmeyi de ilke edindik.

Teknoloji' ye, Ar-Ge' ye, Kalite'ye yatırım yaparken insanlarımıza da yatırım yaptık. Bu sayede kurulduğumuz günkü esnekliği ve gelişme ruhumuzu deneyimli kadromuzla canlı tutabiliyoruz....

Misyonumuz

Günümüz insanının hayatını kolaylaştıran ürünlerin başında sünger gelir. SANİFOAM, yüksek kaliteli süngerlerin tasarım ve üretim aşamalarında insana, çevreye, topluma saygıyı; müşterilerinin gereksinimlerine ortak mühendislik ve teknik danışmanlık anlayışı ile cevap vermeyi misyon edindi. Yenilikçi ve atılımcı olan firma, ilgilendiği tüm alanlarda yol gösterici çözüm ortaklığı yapmaktadır.

İhracatçı, özel marka üreticisi ve sistem ortağı olarak çalışan SANİFOAM, filtre, mobilya, ortopedi, sanayi, ambalaj, ses yalıtımı ve akustik düzenleme, temizlik ve perakende alanlarında müşteri gereksinimlerini ileri teknoloji ile karşılar. SANİFOAM, yenilikçi ruhu ve dinamik kadrosu ile ilgilendiği tüm sektörlerde bir yol gösterici olmaya devam edecektir.


Yıldırım Ulkat
Yönetim Kurulu Başkanı.